Strona Startowa / Aktualności lista /Prezydent Szczecina Piotr Krzystek o pomniku Lecha Kaczyńskiego w mieście

27

07

2015

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek o pomniku Lecha Kaczyńskiego w mieście

Jeśli koncepcja artystyczna pomnika zostanie przedyskutowana a finansowanie pochodzić będzie ze środków darczyńców, propozycję należy rozważyć - tak o inicjatywie budowy pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie pisze prezydent miasta.

Piotr Krzystek w przesłanym do mediów piśmie podkreśla, że decyzja w sprawie budowy pomnika należy do Rady Miasta. Projekt uchwały tydzień temu przygotował Społeczny Komitet Budowy Pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podpisali się pod nim m.in. były wicepremier i minister pracy Longin Komołowski, szef Solidarności na Pomorzu Zachodnim Mieczysław Jurek i były prezydent Szczecina Bartłomiej Sochański.

Mieszkańcy Szczecina są podzieleni. - Prezydent Lech Kaczyński za bardzo nie działał na tym terenie. Bardziej skupiał się nad Warszawą. Jeżeli ludzie uważają, że pomnik powinien stanąć - proszę bardzo, mnie to nie przeszkadza - uważają szczecinianie.

Pomnik miałby stanąć na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego przy Bramie Królewskiej w Szczecinie. Według autorów pomysłu pieniądze na jego budowę pochodziłyby ze składek. Projektem uchwały w tej sprawie zajmą się szczecińscy rajcy podczas wtorkowej sesji rady miasta.

Źródło: Polskie Radio Szczecin