Strona Startowa / Aktualności lista /Tak dla budowy pomnika Prezedenta Lecha Kaczyńskiego przed siedzibą Solidarności

19

03

2017

Tak dla budowy pomnika Prezedenta Lecha Kaczyńskiego przed siedzibą Solidarności

W niedzielę 19 marca w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego odbyło się spotkanie Prezydium ZR z członkami Komitetu Społecznego Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie oraz zaproszonymi parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości, w tym wicemarszałkiem Sejmu Joachimem Brudzińskim.

Decyzja o udostępnieniu przez Zarząd Regionu fragmentu działki przy al. Wojska Polskiego 113 pod budowę pomnika Prezydenta spotkała się z pozytywnym przyjęciem zebranych.

– Dziękuję bardzo za tę propozycję, uważam że ta lokalizacja jest wspaniała – podsumował prof. Seweryn Wiechowski, przewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Pozostali członkowie Komitetu poparli jego słowa brawami.

– Jestem przekonany, że to dobra i godna lokalizacja, ponieważ Pan Prezydent był i pozostał do końca życia człowiekiem Solidarności – mówił wicemarszałek Joachim Brudziński. Podziękował również członkom Komitetu oraz „Solidarności” za ich inicjatywy. Przypomniał też zasługi Lecha Kaczyńskiego dla naszego regionu, między innymi doprowadzenie do budowy Gazoportu w Świnoujściu. – Prezydent Lech Kaczyński uważał i głośno mówił o tym, że silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu – dodał.

Uczestnicy zebrania podjęli decyzję o powołaniu zespołu roboczego do realizacji tego przedsięwzięcia i rozpoczęciu publicznej zbiórki funduszy na budowę pomnika.

Źródło: Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego